Artiestenbureau

Voor het boeken van artiesten bent u hier aan het juiste adres.
Bij artiestenbureau Quality Bookings boekt u uitsluitend professionele artiesten.
Artiestenbureau

Klaas Wilting

Op 1 juli 1964 begonnen als aspirant agent van de gemeentepolitie Amsterdam en na één jaar opleiding aan de politieschool bevorderd tot agent van politie.


Met twee strepen op zijn mouw begon hij zijn echte politieloopbaan aan het politiebureau Leidseplein in Amsterdam. In dit uitgaanscentrum van Amsterdam leerde hij de kneepjes van het politievak.

Na vijf jaar surveillancedienst, lopend, op de fiets of in de auto, werd hij mentor in Amsterdam Oost aan één van de opleidingsposthuizen. Dat betekende voor hem dat hij jonge politiemensen het politievak op straat moest leren. Het geven van bekeuringen, het onderzoeken van criminele feiten, aanrijdingen behandelen, crisisinterventie, zoals het oplossen van burenruzies en echtelijke twisten, vechtpartijen etcetera.

Naast het beroep van politieman was hij in zijn vrije tijd correspondent van twee regionale dagbladen en later freelance medewerker van de regionale krant het Noord-Hollands Dagblad. Hij schreef over gemeenteraadsvergaderingen, over sport, maar ook over ruilverkavelingen. Hij maakte ‘human interest’ verhalen. Kortom een breed scala aan schrijfactiviteiten, zoals gebruikelijk bij regionale kranten. Voor het Noord-Hollands Dagblad was hij vele jaren columnist en schreef ongeveer 400 colums.

In de avonduren studeerde hij voor het B(brigadiers) diploma. Dat was een driejarige studie, nodig voor een kaderfunctie. Na het behalen van dit diploma werd hij na enige tijd bevorderd tot brigadier van politie, ook wel wachtcommandant of groepscommandant genoemd. Na een paar jaar werd hij gevraagd les te geven in de vakken strafrecht, strafvordering, burgerlijke recht en staatsinrichting. Tevens werd hij examinator in die vakken.

In april 1980 werd hij van de ene op de ander dag overgeplaatst naar het bureau voorlichting van de Amsterdamse politie. De voorlichting bij de politie stond in die periode nog in de kinderschoenen. In 1984 werd hij projectleider van het project voorlichting en publiciteit. Dit in het kader van de reorganisatie van de politie Amsterdam. Het politiekorps ging meer décentraal werken in districten en wijkteams.

Als projectleider maakte hij een voorlichtingsplan voor het totale korps. Als eerste werd de interne-communicatie opgezet, te starten met dagelijkse uitgave van een korpsbericht. Daarna de externe-communicatie met als belangrijkste onderdeel de communicatie met de media. Eén van de eerste grote zaken die hij als voorlichter/woordvoerder meemaakte was de ontvoeringszaak van biermagnaat Alfred Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer.

In 1987 werd hij hoofd voorlichting van het toenmalige politiekorps Amsterdam en na de reorganisatie van dat korps, hoofd voorlichting van het regiopolitiekorps Amsterdam-Amstelland. Een korps met ruim 5000 medewerkers. Het korps Amsterdam-Amstelland was toen verdeeld in acht districten en 32 wijkteams. Het grootste korps van Nederland. Dit korps is verantwoordelijk voor de politiezorg in Amsterdam, Amstelveen, Uithoorn, Diemen en Ouder Amstel. De voorlichting werd centraal gedaan vanuit het bureau voorlichting met een décentrale ondersteuning.

Hij maakte als voorlichter/woordvoerder vele kleine maar ook grote zaken en calamiteiten mee. Triest dieptepunt was de dood van een kraker in een politiecel. Verder woordvoering over het doodschieten van Klaas Bruinsma, de ontsnapping van overvaller Stanley H, de begrafenis van Sam Klepper, ontvoeringszaken o.a die van Gijs van Dam, diverse geruchtmakende afrekeningen en schietpartijen, oprollen van diverse criminele organisaties, de RARA organisatie, de IRT affaire, de KRO hoofdenaffaire, vele krakersrellen en demonstraties, de Eurotop, de Europese kampioenschappen voetballen en vele successen en dieptepunten van Ajax, zoals Europacup overwinningen, maar ook het staafincident in de meer, waardoor Ajax tijdelijk niet meer mocht deelnemen aan het Europacupavontuur.

Buiten woordvoerder van het korps de korpschef en de korpsleiding was hij als hoofd-communicatie verantwoordelijk voor de interne- en externe-communicatie van het totale korps. Interne communicatie was en is voor hem de basis van elke communicatie. In het politiekorps Amsterdam-Amstelland wordt elke werkdag een dagelijks korpsbericht uitgegeven. Hierin wordt door en voor politiemensen van hoog tot laag in alle openheid gecommuniceerd.

Hij volgde diverse cursussen op het gebied van communicatie. Hij gaf door het hele land veel lezingen en mediatrainingen. Was te zien in veel tv programma’s. Was ook te zien in spelprogramma’s op de televisie. Daar kwam, overigens niet van de zijde van het Amsterdamse politiekorps, soms wat kritiek op. Op 31 december 2000 beëindigde hij zijn loopbaan bij het politiekorps Amsterdam-Amstelland.

Wat hij ook al tijdens zijn loopbaan in zijn vrije tijd deed zette hij voort. Hij geeft in het hele land lezingen, leidt congressen en geeft presentatietrainingen, mediatrainingen en media-adviezen aan bedrijven. Ook het televisie werk is doorgegaan. Op de regionale televisie TV Flevoland heeft hij een eigen tv programma; ‘de twaalfde provincie’ en bij SBS 6 ‘actienieuws’ geeft hij drie keer in de week commentaar op de wereld van politie, justitie, rechterlijke macht en de misdaad. Hij is ambassadeur van Europa Kinderhulp en voelt zich maatschappelijk betrokken bij de organisatie ‘Dorcas’. Een organisatie die mensen helpt in vooral derde wereld landen. Voorts is hij commissaris bij de betaaldvoetbalorganisatie ‘Omniworld’ in Almere.





Labels: Klaas Wilting boekingen, Klaas Wilting inhuren, Klaas Wilting offerte, Klaas Wilting prijs, Klaas Wilting informatie, Klaas Wilting boekingskantoor, Klaas Wilting kosten


U kunt ook kiezen uit:

Vindt u niet wat u zoekt? Als u ons contactformulier invult helpen wij u graag verder!


Wilt u Klaas Wilting boeken? Neem contact op voor de mogelijkheden.

Deze artiest of spreker heeft geen vastgestelde prijs. Neem contact op voor een offerte op maat.
Klaas Wilting